Späť

Kávovo-škoricové osie hniezda

Pridané: 7.5.2020 14:51:49 Počet zobrazení: 434

07 Máj 2020

Osie hniezda a cappuccino = ideálna kombinácia na poobedňajšie mlsanie. Väčšinou si pochutnávame na tejto pochúťke v podobe škoricovej rolky. Vedeli ste, že si tento recept môžete upraviť na kávový recept? A priatelia nezabúdajte, že zajtra je DEŇ MATIEK. Ak ste teda náhodou nezaobstarali nejaký darček alebo ružičku, tak aspoň niečo chutné upečte.

Kávovo-škoricové osie hniezda

Ingrediencie Osie hniezda

Postup:


Krok 1: Ako prvé si pripravíme falošný kvások – dáme mlieko a 100g múky spoločne s cukrom a droždím do nádoby poriadne premiešame a necháme odpočívať aspoň 10 minút aby sme videli bubliny a aktivitu droždia.

Krok 2: Potom pridáme ostatné suroviny a dáme miešať do stroja. Cesto by malo mať hladkú textúru a môže sa jemne lepiť. Necháme ho 1 hodinu vykysnúť na teplom mieste.

Krok 3: Keď máme cesto vykysnuté, tak si ho rozprestrieme na doske alebo stole na približnú hrúbku 1 až 2 cm.

Krok 4: Maslo dáme roztopiť, pridáme doňho cukor a čerstvo mletú kávu a škoricu – podľa chuti.

Krok 5: Na vyvaľkané cesto pridáme náplň a rozprestrieme ju po celom ceste. Vynechajme kúsok od okraja, aby sme potom cesto mohlo zalepiť a neotváralo sa. Potom cesto rolujeme od strany s náplňou a vznikne mam niečo ako roláda.

Cesto 

Krok 6: Roládu nakrájame na pásiky asi 3cm hrubé a dáme na plech na ktorom je papier na pečenie. Hniezda troska pritlačíme, aby neboli úplne hrubé a ak by sa nám pokazil tvar pri prenášaní dotvarujeme rukou.

Osie hniezda

Krok 7: Necháme kysnúť na plechu asi 30min a potom možne dať do trúby ktorá je vyhriata na 220°C. Kto má chuť môže hniezda poliať domácou polevou (do nádoby si dáme práškový cukor a troška mlieka, premiešame a je hotová môžeme polievať, ja dávam aj troška vanilky). Vôňa kávy je cítiť po celom dome ♥. Dobrú chuť.

Osie hniezda 3

Recept: Jozef Vivodík

Viac informácii Jožkovi a jeho úspechoch v Moja mama varí lepšie ako tvoja: https://www.cas.sk/clanok/398656/nova-hviezda-sou-moja-mama-vari-lepsie-ako-tvoja-vyhlasovali-ho-v-dedinskom-rozhlase

Jozef Vivodík

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info