Späť

Coffee VERONIA cestuje do Milána

Pridané: 10.10.2019 08:00:00 Počet zobrazení: 851

10 Október 2019

Mohli ste si všimnúť, že už niekoľko týždňov naša aktivita na sociálny sieťach zoslabla. Ak si myslíte, že v našej spoločnosti len pijeme kávu, vyvedieme vás z omylu - pripravujeme sa na cestu do Milána!

Coffee VERONIA cestuje do Milána

Po zahraničných výstavách cestujeme už niekoľko rokov a vždy s radosťou, pretože sú tieto výstavy veľmi inšpirujúce a zároveň mame možnosť stretnúť sa so všetkými našimi priateľmi z kávového sveta, vrátane našich farmárov. Navštívili sme napríklad výstavu v Stuttgarte alebo v Budapešti, dokonca sme na týchto výstavách mali aj svoje stánky. Na výstave v Stuttgarte sme mali stánok, kde sme predstavovali naše produkty z rady Bean's Friends a zisťovali prvotné dojmy farmárov a na výstave v Budapešti sme prezentovali zelené kávovníkové zrno od Capricorinio Coffes. Tentokrát však chceme poriadne ohúriť, preto náš stánok bude o čosi odlišný.

Výstava Budapešť Stánok Coffee VERONIA v Budapešti. 

Prečo sme sa rozhodli vystavovať na výstave Host Milano?

Coffee Veronia je na trhu už nejaký ten rok a radi by sme neustále zvyšovali povedomie o našej značke. Našim cieľom je aj utužovanie a vytváranie nových priateľstiev. Veríme, že len takýmto spôsobom môžeme priniesť na trh pravú kvalitu a zároveň pracovať v komunite, kde sa neustále vaša osobnosť a znalosti rozvíjajú a zároveň ste obklopení skvelými ľuďmi.

V spolupráci s našou dcérskou spoločnosťou Academy of Coffee a partnermi sme preto vytvorili MEDZINÁRODNÝ KÁVOVÝ INŠTITÚT. V Miláne chceme náš projekt odprezentovať a boli by sme radi, ak by sa k nám pridali naši zahraniční priatelia.

 

Čo je MEDZINÁRODNÝ KÁVOVÝ INŠTITÚT?

Ide o dobrovoľné, politicky nezávislé občianske združenie, ktoré združuje všetkých ľudí, spoločnosti a inštitúcie z oblasti kávovej kultúry a gastronómie nie len na Slovensku, ale aj v zahraničí. Hlavným cieľom je vzdelávanie v oblasti kávy, najmä so zameraním sa na spôsoby jej prípravy, dovozu, spracovania, praženia, balenia a zároveň aj na jej propagáciu a osvetu. Medzi základné činnosti inštitútu patrí organizovanie kultúrno-spoločenských akcii, vzdelávacích podujatí, odborných prednášok, workshopov, súťaží, a taktiež spolupráca s inými občianskymi združeniami či inštitúciami za účelom rozširovania povedomia o kvalitne pripravenej a servírovanej káve.

Všetky informácie ohľadom MEDZINÁRODNÉHO KÁVOVÉHO INŠTITÚTU môžete sledovať na Facebookovej stránke Academy of Coffee.

O inštitúte sa dočítate aj v najnovšom Kávovom Magazíne, ktorý je aj online! Čítajte tu -> Magazín

Medzinárodný Kávový Inštitút

Aké novinky predstavíme na výstave? 

Posledný rok sme nabrali vietor do plachiet a okrem toho, že sme klasické balenia vymenili za plechovky, prichádzame s ďalšími novinkami. V rámci projektu Beans friends sa neustále snažíme podporovať farmárov z celého sveta. Počas ciest do Brazílie nás však zaujal projekt Capricornio Coffees, ktorý je s tým našim úzko spojený - Women in Coffee.

Hlavnou myšlienkou projektu ,,Women in Coffee" je posilnenie postavenia žien v Brazílii a taktiež v medzinárodnej kávovej komunite. Program pomáha ženám s presadením sa v podnikaní a tiež s uplatnením sa vo svete kávy od jej pestovania až po šálku. Silným emocionálnym zážitkom sú však samotné príbehy žien – farmárok. Tieto ženy sa zoskupujú a pomáhajú si pri pestovaní, zberoch a spracovaní úrody.

Pred niekoľkými mesiacmi sme už stihli predstaviť dve farmárky Flaviu Saldanha Rodrigues (nájdete aj na e-shope) a Carolinu Tiney Atalla. Počas návštevy Brazílie sme však objavili ďalšie farmárky, ktoré nás zaujali nie len svojou jedinečnou kávou ale aj životnými príbehmi.

Zoznámte sa s novými farmárkami: 

Maria Helena Dumont Adams

Farma Fazenda Morada da Prata, nachádzajúca sa v brazílskom štáte Sao Paulo a v regióne Alta Mogiana má viac ako 140 ročnú tradíciu. Maria Helena je treťou generáciou, na ktorej je závislých viac ako 100 zamestnancov. V čase zberov počet zamestnancov narastá až na 500. Farmu vedie spolu so svojím synom. V minulosti patrila medzi najmodernejšie farmy v rámci celej oblasti a vypestovalo sa na nej už viac ako 5 miliónov kávovníkov. V 80-tych rokoch krajina zažila vážnu ekonomickú krízu a farma Morada da Prata sa venovala výlučne pestovaniu cukrovej trstiny a chovu dobytka. Až v roku 2011 sa farma začala znova venovať káve, pričom sa snažili o zlepšenie kvality, rešpekt a integráciu s prírodou. Okrem pestovaniu kávy sa na plantážach pestuje aj kukurica či sója.

Farma


Eloir I. Nogueira de Souza

Brazílsky štát Paraná sa nachádza v regióne Norte Pioneiro a je domov farmy SÍTIO SÃO LUIZ. Eloir bola prvou farmárkou, ktorej káva vyhrala súťaž kvality v meste Paraná. Táto skutočnosť, že sa podarilo prvý krát dopestovať vysokú kvalitu kávy žene, primäla aj ostatné farmárky k odvahe a inováciám na svojich farmách. Počet členiek projektu ,,Women in Coffee" sa z pôvodných 15 razom navýšil na 24 Ich kvalitnú prácu a snahu o neustále sa zlepšovanie ocenili aj odberatelia, pretože pridaná hodnota týchto kávovníkových zŕn, ktoré dnes produkujú tieto ženy, je omnoho vyššia.

„Na začiatku sme nevedeli nič o kvalite kávy. Neskôr sme začali s ručným zberom kávovníkových čerešní a očakávame, že predáme našu úrodu za lepšie ceny. Výsledky dosiahnuté v tomto roku určia smer a povedú naše kroky pre ďalšiu sezónu. " Eloir I. Souza

Farmárka Brazília 

Väčšie balenia, rovnaká kvalita

Doteraz ste mohli naše kávy Bean´s Friends kupovať v 250 gramových baleniach. Zistili sme ale, že tieto balenia môžu byť pre niekoho nepraktické a preto ďalšou novinkou budú 1 kilogramové balenia. Stavili sme na papierovú klasiku s potlačou. Veríme, že mnohí z vás tieto balenia ocenia.

Edgard Bressani

Malá bodka na záver

Na výstavu do Milána sa pripravujeme už dlho a čas sa nám pomaly kráti. Výstava v Miláne je obohacujúcou aj kvôli tomu, že môžeme vidieť množstvo noviniek (robotika, nové pomôcky pre baristov, pražičky a pod.). Počas týždňa sa budeme snažiť priniesť vám čo najviac informácií zo sveta kávy a veríme, že sa vám tieto informácie budú páčiť.


Ak však dostanete túlavé nôžky, ste u nás na stánku vítaní! Nájdete nás v Hale 22 s popisným číslom P04.

 

A takto sa pripravujeme: 

Príprava na výstavu do Milána

 

Ďakujeme, že ste sa dostali až sem. Máte za sebou náš prvý blog. Ak sa vám takáto forma článkov páči nezabudni nám zanechať svoju reakciu.

Autor: Veronika Holišová, Nikoleta Šalmíková

 

Diskusia

(1 komentár)

Veľmi dobrý článok Eva Žureková 15.10.2019 21:11:31

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info