Späť

Príbeh kávy Coffee VERONIA

Pridané: 14.5.2019 10:16:00 Počet zobrazení: 1113

14 Máj 2019

Značka "Coffee VERONIA" by tu dnes zrejme nebola, keby nebolo sna dnes už uznávaného pražiara, degustačného a technického porotcu v medzinárodných súťažiach, ale hlavne kávového nadšenca Oldřicha Holiša.

Príbeh kávy Coffee VERONIA

Hovorí sa, že keď človek po niečom naozaj túži, neustále na to myslí, ide si za svojim cieľom a je skutočne odhodlaný, tak sa sny menia na realitu. Niekedy to chce naozaj veľa úsilia a sebazaprenia, niekedy postačí náhoda, prípadne je to kombinácia týchto, ale aj iných premenných. Značka "Coffee VERONIA" by tu dnes zrejme nebola, keby nebolo sna dnes už uznávaného pražiara, degustačného a technického porotcu v medzinárodných súťažiach, ale hlavne kávového nadšenca Oldřicha Holiša, ktorý sa venuje káve od roku 1996.

Oldřich Holiš
,, Káva je pre mňa určitý štýl života, relax, pokoj a energia"
Oldřich Holiš

Coffee VERONIA vznikla na podnet trhu, keď rýchly rast obchodných reťazcov spôsobil úpadok malých obchodíkov s potravinami. V dôsledku toho sa začala vytrácať aj kvalitná zrnková káva, ktorú postupne nahrádzala instantná káva. Ľudia majú veľmi málo informácií o tomto nápoji a stále si myslia, že je to káva, pričom správny názov je instantný kávový nápoj. Práve tu vznikol priestor na výrobu kvalitnej kávy. V roku 2005 priniesol Oldřich Holiš na trh vlastnú receptúru, zloženú so šiestich arabík a následne začal produkovať aj odrodové kávy z 28 krajín pod značkou Coffee VERONIA. Nedávno do portfólia pribudli aj microloty - Bean´s Friends - priamo od pestovateľov.


Naša firemná filozofia je postavená na kvalite a uvedomení si tiež, že slovenský zákazník si niekedy nemôže dovoliť kúpiť veľké balenie. Preto sme uviedli na trh 125 g balenie, ktoré však v prepočte vyplýva z ceny za 1kg, takže sa neprepláca malé balenie. V našej pražiarni sa všetko balí ručne a prechádza kontrolou. Samozrejmosťou je neustále zdokonaľovanie pražiacich systémov. Kávovníkové zrno dovážame priamo od pestovateľov, takže vieme zaručiť aj jeho prvotriednu kvalitu.

Pražička kávy


Coffee Veronia sa odlišuje najmä tým, že kávovníkové zrná pražíme vo vlastnej pražiarni na Slovensku, nakupujeme kvalitné kávovníkové zrno a k zákazníkovi ide vždy čerstvá. Naša pražiaren má original certifkáciu BIO a s touto certifikáciu patrí medzi jednou z mála pražiarní na Slovensku, ktorá praží BIO kávovníkové zrná.
Pod značkou Coffee Veronia nájdete základný Blend, čiže zmes šiestich arabík, ktorých chuť je veľmi výrazná a zároveň jemná, a to práve vďaka ich kombinácii. Okrem základnej zmesy značku Coffee Veronia nosí 28 odrodových káv z 28 rôznych krajín. Každá je špecifická práve tým odkiaľ pochádza.

Celý team dlho pracoval s myšlienkou vytvoriť niečo, čo nebude len o káve, no najmä o živote a ľudskosti kávového sveta. Mnohí z nás pijú kávu 3 až 4 krát denne, avšak nikdy sa nezamýšľali nad tým odkiaľ tá káva pochádza, či cez koľko rúk musela prejsť aby so dostala k nám. Zelenú nášmu tvoreniu a vypusteniu myšlienok dalo prvé stretnutie s farmármi kávovníkových plantáží. Po dlhých rozhovoroch a úvahách sme sa rozhodli predstaviť Vám skutočný kávový svet!

Predaj kávy a kávovníkového zrna, nie je len o biznise a obchode, ale je v prvom rade o dôvere a priateľstve. Preto sme sa rozhodli spolupracovať na princípe Direct Trade a teda kávovníkové zrná dovážame priamo od farmárov! Každý z týchto farmárov svoju plantáž zdedil od svojich predkov, a neberie to len ako povinnosť a prácu, ale ako poslanie rozvíjať svoje dedičstvo. Prijatím tohto dedičstva sa zaviazal produkovať najkvalitnejšie kávovníkové zrno, no najmä poskytovať domov, prácu, živobytie stovkám ich obyvateľom.

  oFarma India

Viac o Direct Trade a našich farmároch sa budeme venovať v našom najnovšom článku. :-) 

Ak sa vám náš článok páčil, budeme radi za každé jeho zdielanie. Ďakujeme. 

 

Fotografie: Coffee Consulate, Coffee VERONIA

  

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info